Fatima

Fatima – Lisabon-Alcobaca-Batalha-Nazare-Coimbra-Tomar
lietadlo – lux bus – lietadlo

Termín: 23. 4. – 27. 4. 2013

Cena: 430,– EUR

V cene je zahrnuté: letecká doprava Viedeň – Lisabon, Lisabon – Viedeň, autokarová doprava (autobus zn. Mercedes), 4 x ubytovanie s raňajkami, 3 x večera, sprievodca, kňaz

V cene nie je zahrnuté: letiskové poplatky 120 EUR, komplexné cestovné poistenie 8,50 EUR

Pútnický program je spojený s každodennou svätou omšou.

Program zájazdu:

1.deň:
Stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne a následne odlet do Lisabonu. Po prílete presun do centra, okružná jazda autobusom – belémska veža, kláštor sv. Hieronýma, pamätník námorných objavov, Santo Antonio /kostol na mieste rodného domu Sv. Antona Paduánského/. Odchod do Fatimy, ubytovanie


2. deň:
Po raňajkách celodenný náboženský program vo Fatime. V rámci programu krížová cesta a návšteva rodného domu troch vizionárov Lucie Santos, Francisca Marto a Jacinty Marto v Aljustreli. Po večeri spoločná modlitba ruženca pri kaplnke Zjavenia a sviečkový sprievod.

3. deň:
Po raňajkách odchod do Batalhy /kláštor zo 14.st., majstrovské dielo portu-
galskej gotickej architektúry/. Pokračovanie do Alcabacy /kláštor a najväčší kostol v Portugalsku, spojený s príchodom rádu cisterciánov/. Zastávka v rybárskej dedinke Nazaré, večera, ubytovanie vo Fatime.

4. deň:
Po raňajkách odchod do Tomar /monumentálny kláštor, pôvodne templársky, neskôr sídlo Kristovho rádu/. Pokračovanie do Coimbra /sídlo najstaršej univerzity v zemi/, stará katedrála, nový kláštor sv. Kláry, kaplnka v kláštore sestier karmelitánok, kde bývala sestra Lucia. Večera, ubytovanie vo Fatime

5. deň:
Po raňajkách odchod do Lisabonu, prílet do Viedne. Následne transfer na Slovensko

Pridaj komentár